• Dyżur wakacyjny

•

Potwierdzeniem zapisu na dyżur wakacyjny od 29 lipca do 9 sierpnia (po uprzednim sprawdzeniu, czy dziecko zostało zakwalifikowane) jest wniesienie w terminie od 27 kwietnia do 10 maja 2019 r. opłaty za wyżywienie w wysokości 110,00 zł na rachunek bankowy 36 1030 1508 0000 0005 5020 8059.

Prosimy podać w tytule: Imię i nazwisko dziecka, opłata za turnus III.

• Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

• Dodana została nowa galeria – Śmiecholudki oraz Wirujące Brzdące w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

• Zaczytani

• Drodzy Rodzice i Dzieci

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Fundację Zaczytani. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydane po 2000 roku – ważne by były w bardzo dobrym stanie. W przedszkolu zostało przygotowane specjalne miejsce oznaczone logiem sówki na przyniesione książki od darczyńców. Akcja trwa od 23 kwietnia do 26 maja.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Zaczytani na stronie: zaczytani.org

• Klub Jeździecki Akademia Kucania

• 30 kwietnia (wtorek) Optymisie  jadą na godzinę 10.00 do Klubu Jeździeckiego Akademia Kucania. Podczas wycieczki dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jak żyją konie, co jedzą oraz jak należy zachowywać się w ich obecności. Zwiedzą stajnie oraz będą mogły nakarmić kucyki przygotowanymi przez organizatorów smakołykami. Jednym z punktów programu będzie czesanie kucy oraz przejażdżka.

• Warsztaty Małego Architekta

• 24 kwietnia (środa) planowane są w naszym przedszkolu Warsztaty Małego Architekta dla wszystkich grup. Dzieci będą miały możliwość przy użyciu 5000 klocków doświadczać wielu kreatywnych form budownictwa, które pozytywnie wpływają na  rozwój umiejętności społecznych, myślenia przestrzennego, samodzielności i koncentracji uwagi. Przed obiadem przewidziane są zajęcia dla Wesołych Iskierek, Milumisiów, Śmiecholudków i Kotków Psotków,  po obiedzie dla Optymisiów i Wirujących Brzdąców.

• Kiermasz Wielkanocny - podziękowanie

• Dziękujemy rodzicom za udział w Kiermaszu Wielkanocnym. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup materiałów plastycznych.

• Fluoryzacja

• 24 kwietnia (środa) przedszkolaki wezmą udział w zajęciach na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dla chętnych dzieci przeprowadzona będzie fluoryzacja zębów.

• Straż Miejska

• 23 kwietnia (wtorek) Optymisie będą uczestniczyły w spotkaniu ze Strażą Miejską na temat bezpieczeństwa. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 9.30.

• Podziękowanie

• Serdeczne podziękowania dla Babci Wojtka, która przeprowadziła z dziećmi wielkanocne warsztaty plastyczne. Powstawały piękne koguciki i kolorowe pisanki. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i miały przy tym wiele radości.

• Kiermasz Wielkanocny

•  18 kwietnia (czwartek) zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny.

• Z ostatniej chwili

• Szanowni Rodzice,

Informuję, że od dnia 16 kwietnia br. pracownicy naszego przedszkola zawieszają akcję strajkową. Od wtorku przedszkole pracuje normalnie, a zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem. Pomimo tej decyzji w dalszym ciągu solidaryzujemy się  ze strajkującymi nauczycielami i nie zmieniamy zdania co do powodów, dla których akcja strajkowa była rozpoczęta.

Z całego serca w imieniu pracowników oraz własnym dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy okazali nam zrozumienie i wsparcie w tych trudnych chwilach.

Anna Rudowska
              Dyrektor Przedszkola nr 306
              „Mali Optymiści”

• Rekrutacja

• Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 10 do 17 kwietnia br. (do godz. 16.00) składają potwierdzenie woli zapisu do przedszkola. Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA

• List Prezydenta

• List Pana Rafała Trzaskowskiego Prezydenta m.st. Warszawy skierowany do rodziców dotyczący sytuacji kryzysowej w związku z zapowiedzianym strajkiem nauczycieli.

List_Prezydenta

• Informacje dotyczące strajku

• Informujemy, że bieżące informacje dotyczące placówek, które przystąpiły do strajku oraz informacje dla Rodziców są stale aktualizowane:

na stronie internetowej Biura Edukacji  link

oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Bielany  link