• Przedstawienie w BCEK

• 16 maja (czwartek) Śmiecholudki, Optymisie oraz Kotki Psotki idą do Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej na przedstawienie pt. "Baśń o Lekkiej Królewnie". Przedstawienie zaczyna się o godz. 11.00.

• Biblioteka

• 15 maja (środa) dzieci z grupy Wirujące Brzdące wychodzą do Biblioteki w Mediatece.

• Bal w przedszkolu

• 13 maja (poniedziałek) z okazji obchodów 8. Święta Optymizmu odbędzie się optymistyczny bal pod hasłem „Zobacz świat przez różowe okulary”. Prosimy rodziców o zaopatrzenie każdego dziecka w kolorowe, przeciwsłoneczne okulary.

• Dyżur wakacyjny

•

Potwierdzeniem zapisu na dyżur wakacyjny od 29 lipca do 9 sierpnia (po uprzednim sprawdzeniu, czy dziecko zostało zakwalifikowane) jest wniesienie w terminie od 27 kwietnia do 10 maja 2019 r. opłaty za wyżywienie w wysokości 110,00 zł na rachunek bankowy 36 1030 1508 0000 0005 5020 8059.

Prosimy podać w tytule: Imię i nazwisko dziecka, opłata za turnus III.

• Święto Optymizmu

• 10 maja (piątek) obchodzimy 8 Święto Optymizmu 2019. Naszym tegorocznym patronem jest Vincent Van Gogh, który pozwoli nam odkryć skarb optymistycznej postawy „Od Van Gogha do Optymisty”. Kolorem przewodnim ubioru w tym dniu będzie kolor niebieski, biały i żółty.

• Choroby

• Informujemy, że zgłoszony został przypadek zachorowania na rumień zakaźny, dlatego prosimy o obserwację dzieci. Jednocześnie przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy wyłącznie dzieci zdrowe.

• AWARIA

• W związku z awaryjną wymianą rury kanalizacyjnej oraz koniecznością wyłączenia wody w dniu 7 maja (wtorek), bardzo prosimy w miarę możliwości o nie przyprowadzanie w tym dniu dzieci do przedszkola.

Za niedogodności przepraszamy.

• Lotnisko Bemowo

• 8 maja (środa) Wirujące Brzdące jadą na wycieczkę na Lotnisko Bemowo. W tym dniu śniadanie będzie o godzinie 8.00.

• Biblioteka

• 8 maja (środa) Śmiecholudki wychodzą do Biblioteki na godzinę 9.30.

• Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

• Dodana została nowa galeria – Śmiecholudki oraz Wirujące Brzdące w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

• Zaczytani

• Drodzy Rodzice i Dzieci

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez Fundację Zaczytani. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych wydane po 2000 roku – ważne by były w bardzo dobrym stanie. W przedszkolu zostało przygotowane specjalne miejsce oznaczone logiem sówki na przyniesione książki od darczyńców. Akcja trwa od 23 kwietnia do 26 maja.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Zaczytani na stronie: zaczytani.org

• Klub Jeździecki Akademia Kucania

• 30 kwietnia (wtorek) Optymisie  jadą na godzinę 10.00 do Klubu Jeździeckiego Akademia Kucania. Podczas wycieczki dzieci będą miały okazję dowiedzieć się jak żyją konie, co jedzą oraz jak należy zachowywać się w ich obecności. Zwiedzą stajnie oraz będą mogły nakarmić kucyki przygotowanymi przez organizatorów smakołykami. Jednym z punktów programu będzie czesanie kucy oraz przejażdżka.

• Warsztaty Małego Architekta

• 24 kwietnia (środa) planowane są w naszym przedszkolu Warsztaty Małego Architekta dla wszystkich grup. Dzieci będą miały możliwość przy użyciu 5000 klocków doświadczać wielu kreatywnych form budownictwa, które pozytywnie wpływają na  rozwój umiejętności społecznych, myślenia przestrzennego, samodzielności i koncentracji uwagi. Przed obiadem przewidziane są zajęcia dla Wesołych Iskierek, Milumisiów, Śmiecholudków i Kotków Psotków,  po obiedzie dla Optymisiów i Wirujących Brzdąców.

• Kiermasz Wielkanocny - podziękowanie

• Dziękujemy rodzicom za udział w Kiermaszu Wielkanocnym. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup materiałów plastycznych.

• Fluoryzacja

• 24 kwietnia (środa) przedszkolaki wezmą udział w zajęciach na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dla chętnych dzieci przeprowadzona będzie fluoryzacja zębów.