• Straż Miejska

• 23 kwietnia (wtorek) Optymisie będą uczestniczyły w spotkaniu ze Strażą Miejską na temat bezpieczeństwa. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 9.30.

• Podziękowanie

• Serdeczne podziękowania dla Babci Wojtka, która przeprowadziła z dziećmi wielkanocne warsztaty plastyczne. Powstawały piękne koguciki i kolorowe pisanki. Dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i miały przy tym wiele radości.

• Kiermasz Wielkanocny

•  18 kwietnia (czwartek) zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny.

• Z ostatniej chwili

• Szanowni Rodzice,

Informuję, że od dnia 16 kwietnia br. pracownicy naszego przedszkola zawieszają akcję strajkową. Od wtorku przedszkole pracuje normalnie, a zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem. Pomimo tej decyzji w dalszym ciągu solidaryzujemy się  ze strajkującymi nauczycielami i nie zmieniamy zdania co do powodów, dla których akcja strajkowa była rozpoczęta.

Z całego serca w imieniu pracowników oraz własnym dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy okazali nam zrozumienie i wsparcie w tych trudnych chwilach.

Anna Rudowska
              Dyrektor Przedszkola nr 306
              „Mali Optymiści”

• Rekrutacja

• Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 10 do 17 kwietnia br. (do godz. 16.00) składają potwierdzenie woli zapisu do przedszkola. Szczegółowe informacje w zakładce REKRUTACJA

• List Prezydenta

• List Pana Rafała Trzaskowskiego Prezydenta m.st. Warszawy skierowany do rodziców dotyczący sytuacji kryzysowej w związku z zapowiedzianym strajkiem nauczycieli.

List_Prezydenta

• Informacje dotyczące strajku

• Informujemy, że bieżące informacje dotyczące placówek, które przystąpiły do strajku oraz informacje dla Rodziców są stale aktualizowane:

na stronie internetowej Biura Edukacji  link

oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Bielany  link

• Informacja dotycząca strajku

• Informujemy o planowanej akcji strajkowej pracowników naszego przedszkola w terminie  od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania. W przeprowadzonym referendum za strajkiem opowiedziało się 95,84 % nauczycieli i pracowników obsługi.

Jeżeli dojdzie do strajku, a jest to bardzo prawdopodobne, pracownicy wstrzymają się od wykonywania pracy.

O tym, czy strajk się odbędzie, zostaniecie Państwo poinformowani na 5 dni przed samym strajkiem.

• Wycieczka do Teatru Guliwer

• 26 marca (wtorek) Śmiecholudki i Wirujące Brzdące jadą do Teatru Guliwer na przedstawienie pt. "Calineczka". W dniu wycieczki śniadanie będzie o godz. 7.45. Wyjazd z przedszkola planowany jest o godz. 8.30.

• DYŻUR WAKACYJNY

• Od 19 marca (od godz. 9.00)  do 1 kwietnia br. (do godz. 24.00) zostanie włączona dla rodziców możliwość wprowadzania do systemu wniosków na dyżur wakacyjny. Szczegółowe informacje w zakładce DYŻUR WAKACYJNY.

• Warsztaty "Fascynujący świat mrówek"

• 22 marca  (piątek) Wesołe Iskierki, Milumisie, Śmiecholudki oraz Kotki Psotki będą uczestniczyć w projekcie pod tytułem "Fascynujący Świat Mrówek". W czasie godzinnych warsztatów, działając na wszystkie zmysły, w otoczeniu teatralnej scenografii i licznych akcesoriów dzieci poznają tajemniczy świat tych pracowitych i niesamowicie silnych owadów. Degustacja miodu spadziowego, tablice edukacyjne i obrazowość tych zajęć pozwoli lepiej zrozumieć mrówki i ich wpływ na nasze otoczenie. Na koniec zajęć dzieci otrzymają własnoręcznie wykonane pamiątkowe mrowisko, drewnianą mrówkę oraz słoiczek miodu.

• Wyjście do Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej

• 21 marca (czwartek) Milumisie obejrzą w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej muzyczną bajkę interaktywną „Krystalia, czyli zamarznięte serce”. Bajka opowiada o tym, jak wielką moc mają dziecięce serduszka, jak ważna jest dobroć i odwaga.

• Wycieczka do Muzeum Ewolucji

• 14 marca (czwartek) odbędzie się wycieczka do Muzeum Ewolucji dla grupy Śmiecholudki oraz Wirujące Brzdące. Dzieci wezmą udział w lekcji pt. "Ewolucja na lądach". Wyjazd autokarem o godzinie 10.00.

• Siódma edycja ogólnopolskiej kampanii "Gorączka Złota PCK 2019"

• Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna kolejną, siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”. Akcja trwa do 24.05.2019 roku. Program polega na zbieraniu złotych monet 1, 2 i 5 groszowych. Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat! Złote monety wrzucamy do skarbonki oznaczonej logo „Gorączka Złota PCK”.

• Spotkanie ze Strażą Miejską

• 27 lutego (środa) Wirujące Brzdące, Kotki Psotki oraz Opytymisie będą uczestniczyły w spotkaniu ze Strażą Miejską.

• Rekrutacja 2019/2020

• Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, w dniach 13 – 19 lutego br. do godz. 16.00 należy złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Prosimy o dostarczenie wypełnionego druku bezpośrednio do nauczycielek poszczególnych grup. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2019/2020.   DEKLARACJA

• Przedstawienie w BCEK

• 22 lutego (piątek) Śmiecholudki i Wirujące Brzdące idą do Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej na przedstawienie pt. "Buziak mamusi". Przedstawienie zaczyna się o godz. 11.00.

• Zajęcia w Mediatece

• 15 lutego (piątek) Optymisie wezmą udział w warsztatach "Ptaki wokół nas" organizowanych przez Mediatekę. W tym dniu śniadanie będzie o godz. 8.30. Wyjście z przedszkola planowane jest o godz. 9.10.

• Choroby

• Informujemy, że nadal zgłaszane są kolejne przypadki zachorowania na ospę, dlatego prosimy o obserwację dzieci. Jednocześnie przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy wyłącznie dzieci zdrowe.