• Dzielnicowy konkurs plastyczny

• Marysia, Klara, Ignacy i Mateusz wspólnie z rodzicami wzięli udział w dzielnicowym konkursie plastycznym „Owady w 2D i 3D – Konkurs Plastycznego Odlotu". Ich przepiękne owady zdobią ogród Młodzieżowego Domu Kultury "Bielany". Zachęcamy do odwiedzenia Parkowej Galerii, gdzie można podziwiać wszystkie prace wykonane przez dzieci z bielańskich placówek oświatowych.

• Niebieskie Igrzyska 2024

• W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (https://iwrd.pl) świadcząca pomoc dzieciom z autyzmem i ich rodzinom zorganizowała jak co roku Niebieskie Igrzyska (www.niebieskieigrzyska.pl). To ogólnopolskie wydarzenie jest częścią obchodów Światowych Dni Świadomości Autyzmu i ma charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości, dlatego my też wzięliśmy w nich udział :)

Patronat nad Niebieskimi Igrzyskami 2024 objął Polski Komitet Olimpijski, Rzecznik Praw Dziecka oraz Prezydent Miasta Gdańska.

• "Zdrowe Dzieci"

• W bieżącym roku szkolnym przedszkole wzięło udział w projekcie „Zdrowe dzieci” realizowanym pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Celem projektu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych.

Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach kulinarnych oraz różnorodnych zabawach promujących codzienną aktywność fizyczną. Personel przedszkola odbył szkolenia dotyczące zasad zdrowego żywienia oraz efektywnego zachęcania dzieci do spożywania posiłków.Temat zdrowia jest dla nas bardzo ważny, a otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.

Projekt się zakończył, ale my działamy dalej :)